Kredyt we frankach CHF – bezpłatne porady prawne

redyt we frankach - bezpłatne porady prawne

Bezpłatne porady prawno–ekonomiczne kredytobiorcom, którzy zawarli z bankiem umowy kredytu indeksowanego lub denominowanego do franka szwajcarskiego (CHF) oraz rozważają podjęcie negocjacji z bankiem, skorzystanie z pomocy Rzecznika Finansowego lub wystąpienie na drogę sądową.

Jak uwolnić się od kredytu frankowego?

Kredyt we frankach CHF – bezpłatne porady prawno–ekonomiczne

Osoby, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich, mogą czuć się oszukani, ponieważ pomimo wielu lat spłacania kredytu zadłużenie wobec banku przewyższa kwotę zaciągniętego kredytu. Kancelaria adwokat Katarzyna Sokołow oferuje bezpłatne porady prawno-ekonomiczne kredytobiorcom, którzy zawarli z bankiem umowy kredytu indeksowanego lub denominowanego do franka szwajcarskiego (CHF) oraz rozważają podjęcie negocjacji z bankiem, skorzystanie z pomocy Rzecznika Finansowego lub wystąpienie na drogę sądową.

Jak uwolnić się od kredytu frankowego?

Po korzystnym wyroku Trybunały Sprawiedliwości UE mają szansę uzyskać wyrok sądu stwierdzający nieważność takiej umowy kredytowej, a co za tym idzie – uwolnić się od ciążących rat kredytowych, których wysokość jest kilkakrotnie większą niż to prognozowano na początku okresu kredytowania,  a także odzyskać pieniądze nienależnie zapłacone bankowi. W niektórych przypadkach kredytobiorcy mogą również zawalczyć o utrzymanie umowy kredytowej, ale na korzystniejszych  - bardziej sprawiedliwych - warunkach.

Czy zawsze trzeba wnosić pozew przeciwko bankowi?

Powyższe kroki prawne warto poprzedzić próbą podjęcia negocjacji z bankiem, np. poprzez złożenie reklamacji. Jednak jak pokazuje życie banki nie są skore do zawarcia ugody z klientem na  warunkach korzystnych dla kredytobiorcy i dlatego często jedynie pozew przeciwko bankowi daje możliwość uwolnienia się od kredytu frankowego.

Kredyt frankowy w trakcie trwania małżeństwa a rozwód – i co dalej?

Również rozwiedzeni małżonkowie mogą podjąć kroki prawne, aby uwolnić się od kredytu frankowego. Mogą to zrobić wspólnie lub samodzielnie. Niemniej wybór najbardziej korzystnych czynności prawnych jest uzależniony od wielu czynników, np. indywidualnej sytuacji kredytobiorców, warunków umowy, historii spłaty i dlatego wymaga analizy konkretnej sprawy.

ZAPRASZAM.

Adw. Katarzyna Pogorzelska

tel. 537301402

 

Kontakt


Kancelaria Adwokacka

Adwokat Katarzyna Pogorzelska

ul. Legionowa 9/1 lok. 105
15-281 Białystok